Druk sitowy to nie tylko najstarsza, bo znana już od tysięcy lat, ale i najtrwalsza z technik znakowania. Wynalazek sitodruku przypisuje się Japończykom, którzy w myśl powiedzenia „potrzeba matką wynalazków”, sięgnęli po tę technikę, aby w oryginalny sposób zdobić swoje kimona. Zauroczeni efektami, które zdołali uzyskać dzięki drukowi sitowemu, szybko pokochali tę technikę… A za co my uwielbiamy sitodruk i gdzie sprawdza się on najlepiej?

Po pierwsze: trwałość

Odpowiednio utrwalony nadruk sitodrukowy, przy właściwie dobranej temperaturze prania, pozwoli Ci cieszyć się doskonałą jakością i wytrzymałością przez wiele lat.

Po drugie: uniwersalność

Sitodruk posiada szerokie zastosowanie. Sprawdza się nie tylko w obszarze znakowania tekstyliów (materiały poliestrowe, bawełniane), ale również jako oryginalna metoda nadruku na różnego rodzaju gadżety reklamowe: parasole, plakaty promocyjne czy etykietki.

Po trzecie: efekty wizualne

Poprzez druk z wykorzystanie kolorów w systemie Pantone Twoje logo prezentuje odpowiednią kolorystykę i wysoką jakość odwzorowania.

Po czwarte: wiele możliwości

Druk sitowy pozwala wykonać zarówno proste, jednokolorowe wzory, ale również nadruki wielokolorowe z przejściami tonalnymi. Sitodruk sprawdza się zarówno przy niskich nakładach, jak i w przypadku zamówień liczonych w setkach tysięcy sztuk.

Po piąte: świetny sposób na promocję

Ozdobione drukiem sitowym ekologiczne torby bawełniane, worki czy plecaki, pozwolą na profesjonalną prezentację Twojej firmy. Logo marki zadrukowane sitowo będzie widoczne przez wiele lat, długo funkcjonując w świadomości klientów.