Blog

Najświeższe informacje i ciekawostki Greenprint

Prezenty w stylu Zero Waste - najlepsze eko pomysły na prezent

Czym jest Zero Waste? Określenie to nie ma jednej definicji. Obejmuje poglądy oraz nawyki związane z troską o środowisko naturalne. Głównym celem ruchu, określanego również jako styl życia, jest redukcja odpadów oraz właściwe przetwarzanie tego, co już zostało wyprodukowane. Zero Waste to minimalistyczne podejście do rzeczy, którymi się otaczamy.

Postaw na biodegradowalne produkty i bądź eko!

O środowisko możemy dbać na wiele różnych sposobów. Troska o nie zaczyna się w naszych domach i miejscach pracy. Drobne, zdawałoby się mało znaczące nawyki, pozwalają oszczędzić wodę, żywność czy energię. Stosowanie ekologicznych wyrobów oraz produktów wielokrotnego użytku, to realna korzyść dla otaczającej nas przyrody, a co za tym idzie - dla nas samych.

Bawełniana torba reklamowa oprócz tego, że jest nowoczesnym nośnikiem reklamowym, to doskonale wpisuje się w aktualne eko-trendy. Zabierzesz ją do, pracy, na zakupy, na spotkanie ze znajomymi, czy na spacer z dzieckiem. Pomieści wszystko, co niezbędne.

Druk sitowy to nie tylko najstarsza, bo znana już od tysięcy lat, ale i najtrwalsza z technik znakowania. Wynalazek sitodruku przypisuje się Japończykom, którzy w myśl powiedzenia „potrzeba matką wynalazków”, sięgnęli po tę technikę, aby w oryginalny sposób zdobić swoje kimona. Zauroczeni efektami, które zdołali uzyskać dzięki drukowi sitowemu, szybko pokochali tę technikę… A za co my uwielbiamy sitodruk i gdzie sprawdza się on najlepiej?